Michelin Türkiye Ana sayfa Hoşgeldiniz
Site haritası
 Michelin Türkiye internet sitesine hoşgeldiniz
Ana sayfa > HABERLER : Haber Detayı > Michelin Türkiye - Haber Detayı  

   Geri     
 Yazdır 

Michelin, Daha Güvenli Sürüş için Kış Lastiği Serisini Yeniledi…

Kışın sürüş koşulları, karlı, buzlu ve ıslak yollardan kuru fakat çok soğuk yollara kadar büyük değişiklikler gösterir. Bu nedenle Michelin, sürücülere maksimum güvenlik sağlamak için iklim ve sürüş koşullarına en uygun modeli seçebilecekleri geniş bir kış lastiği serisi sunuyor.

Islak, karlı veya buzlu yollarda yol tutuş kabiliyetini artıran tek lastik olan kış lastiklerinin, sıcaklık 7C°nin altına düştüğünde aracın dört tekerleğine birden takılması gerekiyor. Michelin’in kış lastikleri, tüm soğuk hava sürüş koşullarıyla başa çıkacak biçimde tasarlanıyor.

Karayolu hareketliliğini sürekli geliştirmeyi amaç edinen Michelin, sunduğu iki yeni modelle kış lastik serisini genişletti. Yeni Michelin Alpin, şehir içi ve kompakt otomobil, sedan ve mini MPV’ler için tasarlanırken, yeni Michelin Latitude Alpin ise kompakt 4x4 ve crossover’lar için tasarlandı. Her iki model de frenleme ve çekişte eşsiz performans sağlıyor. Ayrıca, üstün dayanıklılık özelliği ile lastiklerin sonraki kış mevsimlerinde de optimum sonuç vermelerini sağlıyor.

Michelin’in kış lastikleri serisinde yer alan diğer lastikler arasında ise Alpin ve Pilot Alpin ile 4X4’ler için tasarlanmış 4X4 Alpin, Latitude Alpin ve Latitude Alpin HP bulunuyor. Michelin kış lastiklerinin tümünde, BDS iki yönlü Z kılcal kanallar bulunuyor.

Yeni ve mevcut Michelin kış lastikleri, Michelin’in eşsiz teknolojik uzmanlığı ve karayolu hareketliliğini geliştirmek konusundaki kararlılığını yansıtır şekilde, en uç koşullarda bile kapsamlı bir seri oluşturuyor. Michelin kış lastikleri serisi, farklı kış sürüş koşulları yanı sıra her sürücünün soğuk havalara karşı gereken şekilde donanımlı olmasını sağlamak için geniş sayıda araç tipini de kapsıyor.

Yukarı
   Copyright © 2006 Michelin    Yasal bilgi http://www.michelin.com   
LASTIKLER SATIN ALMA ÖGREN & PAYLAS Seyahat & yasam biçimi HAKKIMIZDA