Michelin Türkiye Ana sayfa Hoşgeldiniz
Site haritası
 Michelin Türkiye internet sitesine hoşgeldiniz
Ana sayfa > HABERLER : Haber Detayı > Michelin Türkiye - Haber Detayı  

   Geri     
 Yazdır 
Michelin’den Çığır Açan Yeni Teknoloji: Yakıt Tüketimini Azaltan Lastik MICHELIN Energy Saver

Michelin, yakıt tüketimini azaltma, lastik ömrünü belirgin şekilde uzatma ve karbondioksit emisyonlarını ciddi şekilde azaltma bakımından tüketicilere gerçek avantaj sağlayan yeni lastiği MICHELIN Energy Saver’ı piyasaya sundu.

Yeni MICHELIN Energy Saver’ın %99 silikadan oluşan özel bileşen yapısı, yaklaşık %20 daha düşük yuvarlanma direnciyle lastik genelinde ısınmayı azaltarak enerji kaybını düşürürken, lastiğin yalnızca yolla temas eden kısmının ısınmasını sağlayan teknolojisiyle yol tutuş ve ıslak zeminde frenleme kapasitelerini artırıyor. TÜV SÜD Automotive tarafından gerçekleştirilen ıslak zemin testlerine göre, MICHELIN Energy Saver, bir önceki nesil lastiklere göre üç metre daha kısa*** fren mesafesi sunuyor. Energy Saver bu özeliğiyle, düşük yuvarlanma direnci ve yüksek yol tutuş özelliklerini bir arada sunarak sektörde bir çığır açıyor.

MICHELIN Energy Saver’ın 100 km de sağladığı yaklaşık 0.2 litre’lik yakıt tasarrufu sonucunda bir lastik kendisini 45,000 km’de geri ödüyor. MICHELIN Energy Saver, yakıt verimini artırmaya ek olarak, uzun ömür sunuyor. TÜV SÜD Automotive tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, MICHELIN Energy Saver en yaygın olarak kullanılan üç ebatta, diğer önde gelen markaların lastiklerinden ortalama %40 daha fazla kilometre sağlıyor. Bu da, Avrupa’daki ortalama yıllık sürüş mesafeleri bazında, yaklaşık bir yıl daha fazla sürüş anlamına geliyor. Sonuç olarak MICHELIN Energy Saver, daha düşük yakıt tüketimi ve daha uzun ömrü özelliğiyle, sürücülere gerçekten daha az harcayarak daha uzun, güvenli sürüş imkânı sağlıyor.

Michelin, dünyada ilk kez 1992 yılında, kauçuk bileşenlerine silika katarak yarattığı “Yeşil Lastik” serisinin dördüncü nesil lastiği Energy Saver, CO2 emisyonlarını km’de yaklaşık 4g azaltarak çevreci yönünü ortaya koyuyor. MICHELIN Energy Saver bu özelliğiyle, otomobil üreticilerine de çevre koruma çözümleri arayışında önemli bir destek sağlıyor. MICHELIN Energy Saver, otomobil üreticilerinin mevcut araç serilerinde hiçbir değişiklik yapmalarına gerek kalmadan, CO2 emisyonlarında 2012 yılına kadar elde etmeleri gereken 30 g/km iyileşmenin ortalama 4 g/km’sini sağlayabiliyor.

* TÜV SÜD Automotive tarafından 2007 yılında, beş büyük üreticiye ait, mağazadan alınmış 175/65 R14, 195/65 R15 ve 205/55 R16 lastikler üzerinde gerçekleştirilen ISO testi.
**TÜV SÜD Automotive tarafından 2007 yılında, beş büyük üreticiye ait, mağazadan alınmış 175/65 R14, 195/65 R15 ve 205/55 R16 lastikler üzerinde gerçekleştirilen ISO testi.
*** TÜV SÜD Automotive tarafından 2007 yılında, beş büyük üreticiye ait, mağazadan alınmış 175/65 R14, 195/65 R15 ve 205/55 R16 lastikler üzerinde gerçekleştirilen ıslak-yol fren testi (80/10 km/h) testi.
Yukarı
   Copyright © 2006 Michelin    Yasal bilgi http://www.michelin.com   
LASTIKLER SATIN ALMA ÖGREN & PAYLAS Seyahat & yasam biçimi HAKKIMIZDA