Michelin Türkiye Ana sayfa Hoşgeldiniz
Site haritası
 Michelin Türkiye internet sitesine hoşgeldiniz
Ana sayfa > HABERLER : Haber Detayı > Michelin Türkiye - Haber Detayı  

   Geri     
 Yazdır 
Michelin Hem Kampanyasıyla, Hem de Lastikleri ile Kışa Hazır...

Lastik sektörünün lider oyuncularından Michelin kampanyasıyla da, lastikleriyle de kışı karşılamaya hazır. Michelin, geleneksel sonbahar kampanyasına tüm hızıyla devam ederken, sıcaklığın +7˚C’nin altına düştüğü hava şartlarında kış lastiklerinin kullanılması gerektiği konusunda sürücüleri uyarıyor.

Michelin, her sonbaharda olduğu gibi bu yıl da 20 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında yetkili Michelin bayilerinden 4 adet otomobil, kamyonet ya da 4x4 lastiği alan müşterilerine anında otomobil paspası seti hediye ediyor. Tüm otomobiller için uyumlu olacak şekilde üretilen paspaslar kauçuk ve halıdan imal ediliyor ve dört parçadan oluşuyor. Hediye paspaslar işaretli yerlerden kesilerek tüm otomobiller için uygun hale getirilebiliyor.

Kampanyasıyla arabaları, lastikleriyle ise müşterilerinin emniyetini ve yol güvenliğini düşünen Michelin, kış lastikleri Alpin serisi ile sadece karlı ve buzlu yol şartlarıyla değil, tüm soğuk hava sürüş koşullarıyla başa çıkıyor.

MICHELIN Primacy Alpin, üst sınıf sedan araçlara yönelik yüksek performans ve güvenlik sunuyor. Bir önceki nesil lastiklere göre, ıslak zeminde 1,7 metre daha kısa fren mesafesi sağlayan Primacy Alpin, karlı zeminde hızlanmada %10’luk kazanç sağlarken, karlı ve virajlı yollarda daha yüksek yol tutuşu sunuyor. Ekonomik oluşuyla da ön plana çıkan MICHELIN Primacy Alpin %7 daha düşük yuvarlanma direnci sayesinde daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyor.

Güçlü araçlar ve sıra dışı performanslı modeller için tasarlamış kış lastiği olan MICHELIN Pilot Alpin PA3 ise direksiyon hareketlerine anında ve hassas şekilde cevap veriyor. Bir önceki nesil ürüne göre 2,8 metre daha kısa fren mesafesi sunan Pilot Alpin PA3, ıslak zeminde artırılmış güvenlik sağlıyor. Karlı zeminde %10 daha iyi yol tutuş sağlarken, hızlanmada %5 daha yüksek performans sunuyor.

Michelin’in kış lastikleri serisinde yer alan diğer lastikler arasında ise Alpin ve Pilot Alpin ile 4X4’ler için tasarlanmış 4X4 Alpin, Latitude Alpin ve Latitude Alpin HP bulunuyor. Michelin kış lastiklerinin tümünde, BDS iki yönlü Z kılcal kanallar bulunuyor.

Neden Kış Lastiği?

Sıcaklık +7 derecenin altına indiğinde, yaz lastiklerinin kauçuğu sertleşiyor ve etkinliğini kaybediyor. Kış lastiği, özel kauçuk karışımı ve çok sayıda kılcal kanallı deseni sayesinde karlı, buzlu ve soğuk ıslak zeminde daha yüksek frenleme, çekiş gücü ve araç kontrolü sağlıyor. Michelin’in kış lastikleri karlı zeminde frenleme mesafesini yaz lastiğine oranla 2 kat azaltıyor, hava sıcaklığı 7°'nin altına düştüğünde ıslak zeminde, fren mesafesini yaz lastiğine oranla 6 metre azaltıyor. Karlı zeminde çekiş gücünü ise yaz lastiğine oranla 2 kat arttırıyor.

Kış Lastiği Kullanım ve Saklama Koşulları

Michelin, kış lastiklerinin aracın dört tekerleğine birden takılmasını tavsiye ediyor. 2 adet kış lastiğiyle çekiş artırılsa bile, üstün performans ve optimum güvenliği sağlamada yetersiz kalıyor. Yalnızca ön dingile takılmış kış lastikleri, arka lastiklerin yol tutuşunu kaybetmesine ve aracın savrulmasına, yalnızca arka dingildeki kış lastikleri ise, ön lastiklerin tutuşunu kaybetmesi ve virajı alamamasına neden olabiliyor.

Yukarı
   Copyright © 2006 Michelin    Yasal bilgi http://www.michelin.com   
LASTIKLER SATIN ALMA ÖGREN & PAYLAS Seyahat & yasam biçimi HAKKIMIZDA